کتاب «جهاد مقدس» توسط رییس جمهور رونمایی شد

تازه ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی با موضوع دفاع مقدس

ﺳﻪشنبه 30 شهریور 1400

تازه ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی با عنوان «جهاد مقدس» که شامل بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای‌(مدّظلّه‌العالی) در مورد دفاع مقدس است، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس منتشر و در حاشیه افتتاح نمایشگاه «در لباس سربازی»، توسط ریاست محترم جمهور رونمایی شد.

«دفاع مقدّس» یکی از درخشان‌ترین و مهم‌ترین بخشهای تاریخ انقلاب اسلامی و داستان حماسي پرشكوه مقاومت ملّت بزرگ ایران است و آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌‌العالي) از اوّلین ساعات آغاز جنگ تحمیلی به عنوان نماینده‌ی حضرت امام خمینی(قدّس‌سرّه) در شورای‌عالی دفاع در این جهاد عظیم نقش مؤثّری داشتند و در همان روزهای اوّل جنگ، عازم جبهه‌ها شدند . مسئولیّتهای توأمان معظّمٌ‌لّه در شورای عالی دفاع، امامت نماز جمعه‌ی تهران و ریاست کمیسیون دفاع مجلس شورای اسلامی در سال اوّل جنگ و سپس در مقام رياست‌جمهوری و ریاست شورای‌عالی دفاع و ریاست شورای‌عالی پشتیبانی جنگ ، اين امكان را به ایشان می داد كه نگاهی جامع نسبت به مسائل كشور و دفاع مقدّس داشته باشند لذا بيانات مقام معظّم رهبری(مدّظلّه‌العالی) در خصوص هشت سال جنگ تحمیلی حاوي نکات و محورهای مهمّی در اين خصوص مي باشد. 

برای تدوین كتاب «جهاد مقدس»، رهنمودها و بیانات فرماندهی معظّم کلّ قوا (مدّظلّه‌العالی) در خصوص ابعاد و موضوعات مختلف مرتبط با دفاع مقدّس که طیّ سالهای ۱۳۵۹ تا ۱۳۹۹ بیان فرموده‌اند، مورد بررسی و بهره‌برداری قرار گرفته و مطالب آن در ده فصل تدوین شده است.

  گفتنی ست، علاقمندان می توانند برای تهیه‌ی این کتاب، به پایگاه اینترنتی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) به آدرس www.book-khamenei.irمراجعه کنند.

 

 

 
 

تصاویر

کتاب «جهاد مقدس» توسط رییس جمهور رونمایی شد

2_455

نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: