در آستانه‌ی ماه محرم

کتاب «آفتاب در مصاف» تجدید چاپ شد

جمعه 07 مرداد 1401

کتاب «آفتاب در مصاف»؛ علل و ابعاد حادثه‌‌ی عاشورا، برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب در آستانه‌ی ماه محرم تجدید چاپ شد.

این کتاب در ۶۷۸ صفحه شامل مجموعه‌ی تمام گفتارها و مطالب رهبر انقلاب اسلامی از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۰ درباره‌‌ی وجود مقدس امام حسین علیه‌السلام‌ و تحلیل وقایع قبل و بعد از عاشورای سال ۶۱ هجری قمری است که به روش ترتیب تاریخی از قدیم به جدید تدوین شده است.

بهره‌گیری از فهرست تفصیلی و موضوعی، نمایه‌ی لفظی، نمایه‌ی آیات، نمایه‌ی روایات، نمایه‌ی کلمات بزرگان و کتابنامه‌ی جامع از ویژگی‌های بارز و منحصر به فرد این مجموعه است. این اثر در قالب کتاب مرجع به‌گونه‌ای سامان یافته که بتواند مبنای پژوهش محققان این حوزه قرار گیرد تا با مراجعه به آن بتوانند با توجه به دیدگاه‌های رهبری در این موضوع تحقیقات خود را گسترش دهند.
گفتنی‌ست تعداد صفحات این کتاب در چاپ‌های قبلی ۱۰۴۰ صفحه بوده ولی در چاپ حاضر، در راستای سهولت دسترسی، ۳۶۲ صفحه که شامل اعلام و نمایه‌هاست، به صورت الکترونیکی در سایت انتشارات انقلاب اسلامی ارائه شده است.

در ابتدای کتاب و در سخنرانی‌ای که از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مربوط به تاریخ هشتم آبان سال ۵۷ یعنی بیش از سه ماه قبل از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایراد شده آمده است: «ما چند سال به حادثه‌ی عاشورا نگاه کردیم، گفتیم: یا لیتنی کنت معکم فافوز فوزا عظیما. چقدر ما از دور، حسین بن علی را تماشا کردیم؛ چقدر از دور دستی بر آتش گرفتیم؛ چقدر آرزو کردیم در خط اسلام می‌بودیم، همت می‌کردیم، کمک می‌کردیم و فداکاری می‌کردیم. آیا وقت آن نرسیده است که ما همه‌ی آن آرمان‌ها و آرزوها را در خود تجربه کنیم، ایمان خود را بیازماییم، موضع درست خود را در این طبقه‌بندی و گروه‌بندی پیدا کنیم؟»

کتاب «آفتاب در مصاف» برای نخستین بار در سال ۱۳۹۲ از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده و در حال حاضر چاپ دهم آن روانه‌ی بازار نشر شده است.

علاقمندان می‌توانند این کتاب و دیگر آثار انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) را از کتابفروشی های سراسر کشور و همچین از پایگاه اینترنتی انتشارات به آدرس khameneibook.ir تهیه نمایند.

تصاویر

کتاب «آفتاب در مصاف» تجدید چاپ شد

8575e2a3-1dfe-4a5e-a228-47e86fda5451

نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: