دریافت نسخه الکترونیکی آثار انتشارات انقلاب اسلامی به صورت رایگان

بنام آنکه جان را حکمت آموخت یکی از توصیه‌های مکرّر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی به تمامی ملّت ایران و مخصوصاً به جوانان، مطالعه‌ی کتب مفید و سودمند بوده است. ایشان بارها در بیاناتی که در موضوعات مختلف سیاسی، عقیدتی، و تاریخی ایراد شده علاوه بر سفارش به مطالعه، خود نیز به کتب مختلف اشاره و جوانان را به استفاده از آنها ترغیب و تشویق کرده‌اند.

جمعه 08 مرداد 1400

بنام آنکه جان را حکمت آموخت

     یکی از توصیه‌های مکرّر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی به تمامی ملّت ایران و مخصوصاً به جوانان، مطالعه‌ی کتب مفید و سودمند بوده است. ایشان بارها در بیاناتی که در موضوعات مختلف سیاسی، عقیدتی، و تاریخی ایراد شده علاوه بر سفارش به مطالعه، خود نیز به کتب مختلف اشاره و جوانان را به استفاده از آنها ترغیب و تشویق کرده‌اند.

کافی است برخی عبارات معظّمٌ‌له بازخوانی شود از جمله:

کتاب خوب یکی از ابزارهای کمال بشری است.[1]

کسی که با این دنیای زیبا و زندگی بخش  دنیای کتاب  ارتباط ندارد بی‌شک از مهمترین دستآورد انسانی و نیز از بیشترین معارف الهی و بشری محروم است.[2]

مردم باید به کتابخوانی عادت کنند.[3]
بیایید کاری کنید که مردم، کتابخوان شوند.[4]

این عبارات تنها بخش بسیار کوچکی از توصیه‌های مکرّر ایشان در موضوع کتاب و کتابخوانی است.

     انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار معظّمٌ‌له که انتشار آثار گوناگون ایشان را بر عهده دارد، در طول سالهای اخیر کتب متعددی از گزیده‌ی بیانات موضوعی، مجموعه بیانات موضوعی، آثار مرتبط با جلسات و محافل ادبی تشکیل شده در حضور معظّمٌ‌له و ... را تدوین و منتشر کرده که این آثار مورد استقبال جامعه‌ی فرهنگی و کتابخوان جامعه قرار گرفته است.

    اینک و مقارن با ایام هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی، انتشارات انقلاب اسلامی با توجه به مشکلات موجود در وضع نشر و توزیع کتاب و خصوصاً گرانی کاغذ که تا حدودی ناشی از آثار تحریمهای ناعادلانه‌ی اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران است و با هدف دسترسی آسان ملّت شریف ایران به آثار منتشره‌ی این انتشارات، به تدریج تمامی این آثار را به صورت پی دی اف و رایگان در پایگاه اطلاع‌رسانی کتب تخصصی انتشارات انقلاب اسلامی به آدرس  WWW.BOOK-KHAMENEI.IRدر اختیار عموم مخاطبان و علاقمندان قرار می‌دهد.

     امید که این اقدام باعث تشویق دیگر ناشران متعهد شده و کتب مفید و سودمند منتشره توسط آنان نیز به سهولت در اختیار علاقمندان قرار گیرد. انشاالله

 

و من الله التوفیق

انتشارات انقلاب اسلامی

 
 

یادآور می‌شود ارائه‌ی این آثار رایگان است و هیچ پایگاه اطلاع‌رسانی یا فرهنگی حق فروش و یا کسب درآمد از این آثار را ندارد.

 

72/10/4-1

2-همان

72/2/21-3

75/7/30-4

تصاویر

دریافت نسخه الکترونیکی آثار انتشارات انقلاب اسلامی به صورت رایگان

thum-912ceede9f61eb4e11f-2a_3x4_325_4

نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: