ارمغان

دستاوردهای انقلاب اسلامی در بیانات رهبر معظّم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)

  • ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی
  • تعداد صفحات: 600
  • قطع: رقعی
  • قیمت: 48000 تومان
امتیاز: 5 با 1 رای Article Rating
امتیاز شما:
بازدید: 340 نظر:0

کتاب ارمغان مشتمل بر شش بخش میباشد که در بخش اول آن به مفهوم شناسی کارآمدی و رابطه‌ی آن با دستاوردها پرداخته شده است.

بخش دوم کتاب به بیان اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی از جمله؛ آرمانهای فرهنگی، اجتماعی و علمی، اهداف و آرمانهای سیاسی و اهداف و آرمانهای اقتصادی، اختصاص یافته است.
در بخش سوم کتاب امکانات و ظرفیتهای موجود نظام اسلامی اعمّ از امکانات مادّی و غیرمادّی مورد بررسی قرار گرفته است.
موانع پیش روی انقلاب اسلامی عنوان بخش چهارم از این کتاب است که با تقسیم موانع موجود به موانع بیرونی و درونی این بحث را در بر گرفته است.
در بخش پنجم با برشمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح جهان، سیاست، اقتصاد، دین و ...، پیشرفتهای ایران در عمق و سطح مورد توجّه قرار گرفته است.
و در نهایت در بخش پایانی این کتاب به ضرورت تلاش برای کم کردن فاصله با حکومت اسلامی مطلوب و مراحل دستیابی به تمدّن جهانی اسلامی پرداخته شده است.

صفحاتی از کتاب

تشکیل بسیج، یک حرکت خردمندانه بود

اوّلین تشکیلات مسلّحِ‏ نظامىِ انقلاب‏ که از انقلاب جوشید، درحقیقت فرزند بسیج بود؛ کمیته‏ى انقلاب اسلامى هم، در واقع از بسیجِ نیروها به وجود آمد؛ خودِ سپاه پاسداران انقلاب اسلامى، با اینهمه برکاتى که در طول سالهاى متمادى از آن دیده شد، در واقع فرآورده‏اى از فرآورده‏هاى بسیج نیروهاى مردمى‏ است؛ بعد هم بحمدالله تا امروز، بسیج به شکل یک مؤسّسه و یک سازمان و یک نیرو، وجود و حضور دارد و بعد از این هم، بایستى این چنین باشد. این، یک حرکت خردمندانه بود. ص 440

 

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: